Jsme rodinná stáj nacházející se přímo v Hradci Králové na Slezském předměstí. Zabýváme se jezdeckým sportem a chovem koní a oslíků. V naší stáji máme čtyři oslíky a tři koně plemene Paint Horse a Appalosa. Můžete se těšit na oslíka Ferdu, oslici Wicky, Dafinku a irského oslíka Giussy.

Jak to vlastně začalo?

V roce 2003 jsme koupili našeho prvního oslíka Ferdu jako půlroční hříbátko. Ze začátku měl sloužit jako společník pro našeho koně, neboť koně i osli jsou stádová zvířata a těžce snáší samotu. Zakrátko se z nich stali nerozluční kamarádi, i když každý patří k jinému živočišnému druhu. S oslíkem Ferdou jsme měli spoustu zážitků, časem jsme ho i obsedli a zaučili v tahu. Několikrát jsme si ho s sebou vzali i na dovolenou do Krkonoš, kde nám spolehlivě nosil batohy a malého synka.

Jak se naše stáj zvětšovala, zvyšovaly se i stavy oslíků až na nynější počet čtyř kusů. A jelikož i oslíci potřebují přiměřeně pracovat, aby se jenom nenudili v ohradě, vymysleli jsme pro ně i pro nás oslí trek. Od roku 2014 pravidelně vyjíždíme na různé akce mimo naši stáj a nyní bychom rádi nabídli také jízdu na oslících přímo v naší stáji.

Pravidelně nás můžete vidět třeba ve Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou, na různých akcích na zámku v Pardubicích, na zámku Karlova Koruna, na zámku v Potštejně, na Šrámkově statku nebo na skokových závodech Grand Prix města Hradec Králové.